Čerstvý úlovek do mé sbírky

5. září 2009 v 22:57 | Pipi |  Texty a postřehy
Dovolte mi se pochlubit s nedávno vydraženým pokladem z Aukra. První česká vegetářská kuchařka od Ludmily Barthové. Rok vydání jsem v celé knize neobjevila, ale podle secesně vyhlížejícího písma tipuji vydání kolem roku 1910. Plus mínus dvacet let :-)


Jako většina kuchařských knih z této doby, je i tato určena již pokročilým kuchařkám a proto se zde neobjevují přesně vyměřené ingredience. Gramy a teplotní stupně jsou zde často vydádřeny koflíky, lžícemi, hrstí a peče se zkrátka v horké troubě. U sladkých pokrmů se už přesné míry objevují, u koláčů a cukroví zkrátka není místo pro odhady, to i Jamie Oliver bere do ruky odměrku.


Nalákám vás na nějaký recept z této kuchařky?

Co takhle recept číslo 113 - Zeleninová omáčka? Tady je:

Mrkev, petržel kořenová, celer, por, cibule, kapusta, brukev a tuřín nakrájí se na kousky a vše dusí se na másle s kouskem citronové kůry do růžova. Potom se zelenina popráší moukou, zaleje vařící slanou vodou a omáčka nechá se vařit až se všechna zelenina dá rozmačkat. Pak se omáčka prolisuje cedníkem, připraží se máslovou jíškou, přileje se k ní 1-2 lžíce smetany nebo mléka, několik kapek citronové šťávy, a kdo chce, vhodí do ní hrst kaprlat. Před podáváním rozseká se do ní zelená petržel, nebo drobně rozkrájí pažitka.

To zní docela jedle, co myslíte? :-)

Foto: Pipi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama