Slunná sobota s kozím závěrem

5. června 2010 v 20:13 | Pipi |  Texty a postřehy

Dnes jsem se vydala navštívit esoterický festival Minerva, který se po celý víkend koná v Tyršově domě na Újezdě. V krásné budově jsem si poslechla dvě přednášky a mimo jiné se dozvěděla, že výrobky z kozího a ovčího mléka jsou ohromně zdravé krom jiného proto, že narozdíl od kravského neobsahují onu /pro většinu populace/ dráždivou bílkovinu kasein. Znovu jsem se utvrdila ve svém přesvědčení a hlavně plánu, zařazovat ovčí a kozí produkty častěji do svého jídelníčku.

Copak o to, řekne se to snadno, ale přivést tento záměr do praxe není tak jednoduché. Proti mému plánu vystupují hned tři hlavní komplikace:

1. Kozí a ovčí výrobky jsou v běžných obchodech těžko k sehnání. Většinou pro ně musím do specializovaných prodejen sýrů, nebo biopotravin. A to mluvím o Praze, raději ani nechci vědět, jak to vypadá mimo velkoměsto.

2. Kozí i ovčí výrobky jsou dražší než ty "klasické" mléčné. Miluji například ovčí jogurty francouzské značky Bergerie /zvláště ten s kaštanovou příchutí/, ale cena kolem čtyřiceti korun z něj dělá spíše sváteční pochoutku, než denní svačinu k rohlíku.

3. Kdo jste kdy ochutnal kozí výrobky víte, že není jednoduché si zvyknout na onu pověstnou kozí chuť. Dle mé zkušenosti tato pachuť více vyniká u čerstvých jogurtů a sýrů, naopak některé zralejší a tvrdší varianty kozích sýrů mohou být i zcela bez této příchuti.

A proč to všechno vlastně píšu? :-) Po návratu domů jsem si chtěla uvařit nějakou rychlovku. Vyhrál to kuskus na kari a na konci jsem do něj přimíchala na kostičky nakrájený čerstvý kozí sýr, který mi pro svoji "kozinu" začerstva příliš nešmakoval, avšak roztavený v kuskuse ztratil své kozí grády a doplnil bílkovinu tomuto celozrnnému jídlu. Třeba vás to bude inspirovat.


Foto: Pipi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 coco-choc coco-choc | E-mail | Web | 5. června 2010 v 21:57 | Reagovat

Úplně si mi kápla do noty. Kozí výrobky jsou opravdu specifickou kapitolou. Postupně si na ně zvykám, ale jde to ztuha :-D. Nemám rada tu jejich kozí pachuť - mléko ani jogurt zatím nedám. Ale čerstvý sýr nejlépe v kombinaci s něčím sladším ano. Miluju čerstvý (strukturově připomíná fetu) kozí sýr s medem - kupujeme ho v cheesárně :-) - velmi dobře zásobená je mezi I.P.Pavlova a Mírákem. S ovčími výrobky mám "intimnější" vztah. Brynzu tedy zrovna nemusím, ale jiné ovčí sýry a jogurty ano. Ve Vídni jsme si koupili naprosto skvělý bílý ovčí jogurt - neuvěřitelně jemný. A jak mluvíš o kaštanovém jogurtíku, tak pro ten mám slabost také (i když cena je neúprosná).

2 Pipi Pipi | Web | 8. června 2010 v 15:39 | Reagovat

Tak to jsme evidentně z jednoho těsta :-))

3 Madla Madla | Web | 9. června 2010 v 10:52 | Reagovat

Výrobky z kozího mléka mám moc ráda - nejvíc samozřejmě sýry, ale už jsem ochutnala i jogurt a bylo to fajn. Jen si člověk musí zvykat pomalu. já jsem naštěstí byla na "kozí pachuť" zvyklá, když jsme v dětství trávili prázdniny poblíž kozí farmy a byly jsem tam pečení vaření, takže možná proto mi až tak nevadí.
Kaštanový jogurt jsem ještě neochutnala, ale hned bych si dala :-)

4 Pipi Pipi | Web | 9. června 2010 v 14:38 | Reagovat

[3]: To je, Madlo, podle mne ta správná cesta - zvykat děti a mladé co nejdříve na chuť kozích výrobků, aby s tím potom v dospělosti "nebojovali" jako my :-) na kravské věci jsme zvyklí od mala, ale člověk by měl mít podle mě pestrý chuťový rejstřík.

Nejvíc mne děsí představa, že se moje /budoucí/ děti budou ošklíbat nad zeleninou a dalšími zdravými věcmi. Mám pocit, že jsme v dnešní době hrozně zmlsaní a už nevíme co je to hlad...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama