Náš nový projekt aneb Pražák zahradníkem I

4. května 2011 v 16:52 | Pipi |  Texty a postřehy
Můj pan domácí nade vše miluje čerstvý hrášek. Nazývá ho však "lusky", ačkoliv lusk je pouze obal pro hrášek který se na rozdíl od lusku konzumuje. Tuto botanickou nepřesnost přehlíží a s jinak neobvyklou tvrdošíjností mi pokaždé radostně oznamuje, že si v tržnici koupil "lusky". Plastový sáček plný drahého zeleného pokladu pak doma otevře a obsah zkonzumuje během dvou minut. Nemyslete si, že nemá dobré srdce - milostivě mi nechá dva kousky na ochutnání.

Jeho rodina je pochopitelně povinna pěstovat na chalupě hrášek ve velkém. Ale aby nějak přežil to nesnesitelné čekání na sklizeň a následný dovoz úrody až do domu, rozhodl se vysadit plantáž i u nás doma na zahrádce. Jeden pokus proběhl už loni, ale pro nedostatek zkušeností a dobrých klimatických podmínek jej raději nezmiňuji. Pět lusků, které to "hodilo" nepovažuji za přiliš velký úspěch... :-) Ale letos jsme již zkušenější, připravenější a máme více místa pro naši plantáž. Takže si vám dovoluji představit takovou skromnou zahradní reality šou...

Zhruba před měsícem jsme tedy na záhon vysadili bobule hrášku, které jsme předem asi den namáčeli ve vodě. A překvapivě i naše nepříliš úrodná pražská půda začala brzy chrlit zelené lístečky a stonky a už to vypadá, že letos bychom mohli mít slušnou úrodu! Už se ve snech vidím, jak si ty kila nadbytečného sladkého hrášku mrazím na zimu... Uvidíme a doufám, že i vy se mnou!
Foto: Pipi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama