Zimní dekorace v interiérech

12. listopadu 2014 v 22:24 | Pipi |  Dekorace, interiéry

Dnešní příspěvek nekypí textem, právě naopak. Potěchu by zde mělo najíti především vaše oko, či dvě. Napadlo mě totiž, že se s vámi podělím o svoji oblíbenou inspiraci k nadcházejícímu času adventnímu. Nejde mi přímo o Vánoce, tyto svátky jsou samy o sobě dosti výrazné a významné, chtěla jsem spíše obecně ukázat, jak se zimní čas může vizuálně projevit na prostředí domácnosti. Období kolem Vánoc je nejcharakterističtější krátkým denním světlem, mrazivým podnebím a hektickým pohybem obyvatel po obchodech. Pozornost nejednoho živého tvora se obrátí směrem ke své noře, hnízdu a v případě tvora lidského k interiéru. To se tak najednou ze skříní začnou hrabat vlněné svetry a tlusté ponožky, rozsvěcet svíce, vařit horké čaje, teplé polévky a nejedna domácnost se rozvoní vanilkou, skořicí a hřebíčkem.
Fotografie, které jsem pro tento článek vybrala, mají společného více než jen ono mrazivé téma. Prolíná se v nich také skandinávský styl, přírodní materiály jakými jsou dřevo, smrkové větve, šišky, jablka, a z barev dominují bílá, červená a zelená. Na severském stylu se mi líbí ona mistrně zvládnutá kombinace světlého, stylově čistého interiéru s útulností, kterou dodávají rozmanité přírodní materiály, svíčky a červená barva.


Jste také příznivci skandinávského stylu? A jak se těšíte a připravujete na zimu?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | 17. listopadu 2014 v 17:17 | Reagovat

Pipi, krásný a inspirující článek. Také se řadím do skupiny domáckých typů, těším se na voňavý čaj, mihotání svíček a útulné teplo domova. Zima mi voní po medu a skořici a advent si vychutnávám zabalená v dece u hezkého filmu nebo u knihy. Skandinávský styl má do určité míry své kouzlo, ale čím jsem starší a čím víc roste obliba Ikey, tím spíše dávám přednost tradičnímu českému - svíčkám z pravého včelího vosku, betlémku, jmelí, poctivé české keramice.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama