Dorty, koláče, sladká jídla

Rýžový nákyp aneb sladký návrat do dětství

25. června 2010 v 21:48 | Pipi

Starý, dobrý a poctivý rýžový nákyp s ovocem. V mém případě patří do kategorie nostalgických jídel, kdy už pouze myšlenka na toto jídlo mne navrací do doby minulé, tedy do dětství. Máma mi občas nákyp upekla stejně jako ho její maminka vařila jí. Je to taková rodinná záležitost. A já měla zrovna chuť vrátit se do dětství...

Líbí se mi, že si toto jídlo si na nic nehraje - žádná haute cuisine. Zapečená mléčná rýže, ve které se skvěle zužitkuje jak čerstvé tak i zavařené ovoce, je to tedy ideální celoroční pokrm nejen pro chudé. Bohužel ne u každého má toto jídlo dobrou pověst. Spíše naopak. Seznam odpůrců bude mnohem delší než jejich milovníků. Sladký nákyp je na tom podobně jako koprová omáčka. Lidé jej buď milují, nebo nesnáší. Jsem si jistá, že od vás uslyším cosi o školních jídelnách... :-)

PS: v receptu jsem ještě trochu upravila množství tekutiny tak, aby byl výsledný nákyp byl vláčnější

Famózní švestkový koláč z dvacátých let

6. května 2010 v 10:46 | Pipi

Začalo to celkem nevinně. Na začátku byl zajímavý recept na rychlý švestkový koláč, otištěný ve starém dámském časopise z dvacátých let. Většinu surovin na přípravu koláče jsem navíc měla doma. To rozhodlo, že jsem se pustila do otestování jídla na vlastní kůži. Testování na zvířatech je v moderní společnosti nepřípustné, tudíž mi nic jiného nezbylo...

Očekávala jsem něco jako obyčejný drobenkový koláč, ale z celkem jednoduchého předpisu se nakonec vyklubal nevšední výsledek, podobající se křehkému těstu, který chuťově připomíná vánoční cukroví. V kombinaci se šveskami a ořechovou posypkou se jedná o požitek, který doporučuji vyzkoušet. Nejlépe chutná ještě teplý, čerstvě vytažený z trouby.

Kaštanový dort aneb poslední den v roce

31. prosince 2009 v 19:24 | Pipi

Ačkoliv Silvestr nemám ráda, uznávám, že poslední den v roce si zaslouží důstojné rozloučení. A pro tuto příležitost jsem upekla kaštanový dort. Recept jsem našla v časopise ze třicátých let recept vám po drobných upravách níže nabízím.

Makové muffiny aneb křupající slast

11. prosince 2009 v 22:49 | Pipi

Zítra čekám první adventní návštěvu a rozhodla jsem se jim upéct něco sladkého. Muffiny jsou pro mně vždy sázkou na jistotu ze dvou hlavních důvodů: nedají se zkazit a chutnají prostě všem.

V tomto receptu se používá mák nemletý - dobrá zpráva pro všechny, kteří nevlastní mlýnek na mák. A pro ty, co to ještě neslyšeli, ráda zopakuji, že mák je nejen úžasně zdravý, ale hlavně dobrý! Což je, myslím, fascinující kombinace :-)

Švestkovo-makový závin aneb Hujer by měl radost

27. října 2009 v 14:51 | Pipi

Hledala jsem způsob, jak využít rychle a pokud možno bezpracně (vždyť mne znáte!) letošní úrodu švestek. Ani nevím jak jsem přišla na tento postup. Abych se vyhnula mletí máku (stále nemám mlýnek na mák), koupila jsem si v obchodě makovou náplň do buchet a koláčů - obsahuje totiž namletý mák, který stačí smíchat s trochou vody, či mléka, přidat cukr a voilá!

Nikdy jsem se nepočítala mezi zaryté makomilce, ale kombinace máku s vlašskými ořechy a se šťavnatými švestkami je jednoduše neodolatelná! Kam se hrabe slavnější jablečný brácha!

Bábovka Savoy

21. září 2009 v 20:36 | Pipi

Tuhle bábovku rozhodně nepeču každý týden. Dokonce ani jednou za měsíc. Interval počítám spíš za rok - recept vyžaduje nákup poměrně velkého množství surovin, což nemám ráda. Když už se ale do toho pustím, upeču bábovky hned dvě. Zatím jsem nenašla nikoho, komu by bábovka Savoy nechutnala.
 
 

Reklama