Hlavní jídla

Jak vyzrát na rajské aneb slaný koláč z rajčaty a cuketou

22. srpna 2009 v 11:21 | Pipi

Ano, opět recept s rajskými jablky. Ale jistě uznáte, že nejlepší čas na jejich (i trochu přehnanou) konzumaci je právě teď kdy vrcholí jejich sezóna. Tentokrát vám nepředkládám recept s přesně odměřenými ingrediencemi, to u tohoto koláče není potřeba. Připravuje se metodou "přiměřeně", přesto se vždy povede a je dobrý i za studena, třeba k snídani! Takže nebojte se jako já upéct více plechů a uvidíte, že se po něm zapráší!

Jednoduchá boloňská omáčka

9. června 2009 v 20:46 | Pipi

Na svůj recept na bezmasou boloňskou omáčku jsem opravdu pyšná. Mnoho masojedů si myslí, že vegetariáni jsou asketičtí lidé, kteří nemají na maso chuť a vyjdou jen se zeleninou a luštěninami. Ale i já chci mít občas na talíři pořádný kus proteinu, ale maso to zrovna být nemusí. Tofu je takový malý rostlinný poklad, který však široké společnosti zůstává skryt. Mnoho lidí okusí tofu poprvé (a bohužel také naposledy) v jeho přírodní, neochucené verzi. Ta je ovšem určena spíš pro další dochucení.

Já sama používám tofu marinované, nebo uzené. Nastrouháním do rajčatové omáčky docílím konzistence přibližující se mletému masu. Nejde samozřejmě výlučně o nahrazení masa, ale spíše o vyrovnání celého pokrmu, tofu to tohoto receptu podle mne sedí. Posuďte sami!
 
 

Reklama