Texty a postřehy

Film Julie a Julia - v kinech od 1. října 2009

6. října 2009 v 17:17 | Pipi
Na tento film jsem se dlouho těšila. Nejen proto, že ústředním tématem je vaření a hlavní herečky v něm podávají skvělé výkony. Je to film, který pohladí na duši a rádi se na něj kdykoliv podíváte znovu. Prolínají se v něm dva příběhy: život Julie Child (Meryl Streep), autorky slavné kuchařky Mastering the Art of French Cooking(z roku 1961), odehrávající se převážně v Paříži v padesátých letech, a Julie Powell (Amy Adams), newyorčanky na sklonku třicítky, která se v roce 2002 rozhodne uvařit celou výše zmíněnou kuchařku a psát o tom blog. Film je prodchnutý láskou k jídlu, francouzskou kuchyní a po jeho shlédnutí budete mít silné nutkání jít do kuchyně a něco uvařit. Třeba Boeuf Bourguignon, který hraje ve filmu nemalou úlohu :-) Bon appétit!

Krása bleších trhů

3. října 2009 v 23:26 | Pipi
Minulou sobotu, to bylo 26. září, jsem se zašla podívat na Náměstí Míru, kde se konal již třetí bleší trh (http://www.prazsketrhy.cz/). Počasí bylo krásné, účast hojná a také proto jsem neodešla s prázdnou. Kromě jiného jsem si tam pořídila krásné kleště na dezerty za příjemných padesát korun. Jupí. Nashle za měsíc, blešáku!

Foto: Pipi

Čerstvý úlovek do mé sbírky

5. září 2009 v 22:57 | Pipi
Dovolte mi se pochlubit s nedávno vydraženým pokladem z Aukra. První česká vegetářská kuchařka od Ludmily Barthové. Rok vydání jsem v celé knize neobjevila, ale podle secesně vyhlížejícího písma tipuji vydání kolem roku 1910. Plus mínus dvacet let :-)

Jak snadno vyčistit mikrovlnku?

20. července 2009 v 16:47 | Pipi

Měla jsem v plánu napsat jeden snadný recept na dezert, ale v poslední době mne zlobí fotoaparát, takže fotku s receptem zatím odkládám, až se aparát umoudří. Abych vás ale neochudila o čerstvou dávku informací, podělím se s vámi o jeden skvělý čistící trik.

Jsem nadšenou fanynkou britského pořadu How clean is your house?, u nás běžel na TV Barrandov pod českým názvem Máte doma uklizeno? Stručně řečeno, dvě britské dámy a expertky na úklid se v každém díle vydají k někomu, kdo má tak trochu problém s nepořádkem. Kromě toho, že s celou uklízecí četou dají dům do pořádku, poradí dotyčným majitelům spoustu jednoduchých triků na čištění a ošetřování domácnosti.

A právě od nich mám onen slíbený trik: jak se snadno zbavíte zaschlé a usazené špíny v mikrovlnce? Do skleněné mísy s vodou vložte několik plátků citronu, nebo limety, vložte do mikrovlnky a několik minut zahřívejte. Teplá voda začne vypouštět páru a spolu s odmašťující silou citronu se rozprostře po celém vnitřku trouby. Pak už jen stačí čistým hadříkem setřít špínu a přivítat čistou, a voňavou mikrovlnku!

Foto: Pipi

Pojďte oslavit bioúrodu!

17. července 2009 v 20:53 | Pipi

Mám pro vás s předstihem tip na akci. Druhou zářijovou neděli, konkrétně 13. 9. se již po šesté konají Biodožínky v Nenačovicích u Berouna, v sídle ekocentra firmy Country Life. Sama jsem se zúčastnila loňského ročníku a nenechala si ujít exkurzi po ekocentru a pekárně Country Life a i letos můžete proniknout za "zavřené dveře" ekologické firmy a zjistit, jak funguje ekofarma a biopekárna.

Na programu je bohatý kulturní program pro dospělé i děti - čeká vás například skupina Spiritual Kvintet, loutkové představení, nebo vystoupení dětí z Waldorfské školy. Ekologická témata si dosytosti užijete i na přednáškách a v promítaných filmech.

A samozřejmě to nejdůležitější - můžete ochutnat a nakoupit čerstvé bio ovoce a zeleninu, všemožné zdravé dobroty, i produkty a výrobky takzvaného férového obchodu. Takže doporučuji tašky a ruksaky s sebou! A vezměte si také deku, abyste se na louce u ekocentra mohli natáhnout, odpočinout, nebo jen v klidu sníst zdravý oběd.

Pipi
Vítejte na palubě

15. února 2009 v 15:09 | Pipi
Zdravím všechny příznivce zdravého a ekologického životního stylu!

Dlouho jsem uvažovala o založení vlastního zápisníku. Odrazovalo mne ale množství již stávajících teenagerovských blogů, jejichž jediným smyslem je postěžovat si, jak se dnes učitel ve škole vytasil s písemkou.

Svému autorskému prostoru bych ráda vtiskla praktičtější význam. Chci zde pravidelně uveřejňovat své osvědčené recepty na zdravá, rychlá, úsporná, jednoduchá, ale hlavně chutná jídla. A bez masa prosím!

V tomto slavnostním okamžiku mi dovolte prohlásit, že nejsem žádná profesionální kuchařka, ani labužnice, ani rádoby odbornice na oblast gastronomickou. Nikoliv. Jsem jen obyčejná žena, co ráda zdravě a úsporně vaří a chce se s vámi podělit o své kulinární úspěchy (i prohry).

Vaše Pipi


 
 

Reklama