Z nákupního košíku

Co jsem měla dnes k obědu

23. ledna 2010 v 13:23 | Pipi

Dnešní oběd jsem řešila trochu ve spěchu a za kručícího žaludku a tak místo domácích karbanátků jsem sáhla pro ty "v sáčku". Jedná se o zeleninovou směs z ekologického zemědělství, stačí ji zalít horkou vodou, nechat nabobtnat a pak vytvořit karbanátky které se osmaží dozlatova. Samozřejmě že doma vytvořené rostlinné karbanátky budou chutnější, ale hlavní devízou instantní varianty je její praktičnost a variabilita. Směs můžete všemožně upravovat a doplňovat. Nadýchanější variantu získáte přidáním sněhu z bílku, kořeněnost doplníte třeným česnekem, nebo nakrájenou cibulí. A nic nezkazíte přidáním strouhaného sýra, třeba čedaru. Z balení, jaké vidíte na spodním obrázku, vytvoříte asi šest středně velkých karbanátků. Za 40Kč je k dostání v drogeriích DM.Foto: Pipi

Můj první doma upečený chléb

20. ledna 2010 v 10:25 | Pipi

Během vánočních svátků doma nastala situace, kterou jsem tak trochu očekávala - došlo nám pečivo. A jelikož se mi nechtělo kvůli pár rohlíkům jezdit do supermarketu, rozhodla jsem se vytáhnout kouzelnou krabičku s instantní směsí na přípravu chleba v domácích podmínkách.

Že se chleba ze směsi povede i takovému laikovi jako jsem já, jsem předpokládala. Přesto mne překvapilo, jak byl chleba dobrý. Domácí pekárnu nevlastním (zatím), takže jsem pekla v klasické troubě. Do receptu jsem přihodila pár vlašských ořechů (vždyť víte, že je dávám úplně do všeho :-) a použila jsem formu na srnčí hřbet. Stačilo pár minut přípravy, hodina kynutí, tři čtvrtě hodiny pečení, takže do dvou hodin byl teplý chlebík připraven k jídlu. A výsledek? Semínka v těstě obsažená mu dodala příjemnou ořechovou příchuť, i když konzistence byla trochu drobivější, než jsem zvyklá u chleba typu šumavy. Já si každopádně koupím směs (možná zkusím bezlepkovou) i příště, abych mohla v případě nouze sáhnout pro svého nového sypkého přítele.


Foto: Pipi

Nový plechový přírustek do rodiny

7. ledna 2010 v 20:12 | Pipi

Tuto krásnou plechovou krabičku se sušenkami jsem měla u Marka a Spencera vyhlédnutou už před Vánoci. Z převážně finančních důvodů však nedošlo k tomu, abych si ji odnesla domů. Smířila jsem s tím, že v lednu už bude vyprodána. Možná osud tomu chtěl, že když jsem si tam šla předevčírem nakoupit nějaké potraviny, narazila jsem na úplně poslední zbylou krabici! Byla pravděpodobně z výlohy, jelikož je vpředu malinko otlačená. Ale to mi nevadí, hlavně že je doma a je celá moje!

Jak vidíte, ani sušenek jsem se zatím nedotkla, hlavní pro mně je onen krásný retro folklórní motiv obalu. Když už jsme u toho - Marks & Spencer má vůbec báječný sortiment, velkou nabídku biopotravin a skvělé sezónní nákupy. Bůh žehnej Marku a Spencerovi!

Foto: Pipi

Posnídejte vtipnou kaši!

13. července 2009 v 22:17 | Pipi

Tady je. Můj objev úspěšného ranního startu! Už od doby bratří Grimmů je známý fakt, že kdo chce celý den veselé mysli být, musí vtipnou kaši snídat! Žádný actimel, ani hememex, ale stará dobrá obilná kaše, tak jak ji jedli naši předci, i když v trochu modernějším pojetí. Ano, jedná se o instatní a tedy čas šetřící produkt jednadvacátého století. Stačí zamíchat a jít - takové malé potravinové "wash & go".

Ale teď vážně. Pokud jako já ráno často nestíháte, nebo zkrátka nemáte nic k snídani nakoupeno, tento výrobek vám zachrání ranní porci výživy. Sypkou směs stačí rozmíchat v horké vodě či mléce a osladit třeba medem. Pak už záleží na vás a momentálním chuťovém rozpoložení, přidat můžete totiž téměř cokoliv - sezónní ovoce, oříšky, javorový sirup, kokos, čokoládu, smetanu...

Za cenu kolem čtyřiceti korun za třistagramový sáček si můžete vybírat z mnoha variant obilnin a testovat své chuťové pohárky. Lidé citliví na lepek jistě ocení bezlepkové variace, například kukuřičnou nebo rýžovo-pohankovou. Moje šestizrnná varianta obsahuje kukuřičnou krupici, jáhly, ječmen, pšeničnou a žitnou mouku.

K dostání jsou ve všech dobře zásobených prodejnách zdravé výživy, nebo internetových obchodech (například zde).


Foto: Pipi
 
 

Reklama